گرسماسر ییلاق رامسر و مازندران

0

ییلاقی برای اهالی استان مازندران، ازش به عنوان بهشت مازندران هم یاد می کنند. هوای عالی در بیشتر فصول سال و دارای رطوبت کمتر در گرسماسر نسبت به دیگر نقاط شمال ایران و استان مازندران.

گرسماسر

درواقع گرسماسر از زیباترین نقاط رامسر به حساب میاد. در اینجا چشمه های بسیار خنک هم دیده میشه. مناطق دیدنی این منطقه عبارتند از تله بن، مسجد آبجی، فولاد چشمه، رستم سر، راه کنار و … و مهمترینشون دزکول هستش که از روی این کوه کل رامسر و تنکابن قابل رویت هستش.

گرسماسر ییلاق

گرسماسر قدمتی تاریخی داره و همچنین در مسیر گذر کوهنوردانیه که قصد عزیمت به قله ی 3600 متری و استفاده از فضای فوق العاده زیبای لباسر رو دارن.

گرسماسر مازندران

به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی گرسماسر، در بیشتر فصول شما میتونین از این روستای زیبا دیدن کنین اما اگه بخوام بهترین زمان برای رفتن به گرسماسر رو بهتون بگم، میشه کل سال به غیر از فصل زمستون که این هم به دلیل اینه که هوا توی زمستون دیگه خیلی سرد میشه و از طرفی هم چشم انداز سر سبزی نخواهید داشت، اما واقعا چشم انداز زمستونش هم زیبایی خاص خودش رو داره.

گرسماسر مسیر

گرسماسر محصور شده در میان ارتفاعات اطرافش که پوشیده شدند از مزارع و پوشش جنگلی کخ عموما” جنگل های هیرکانی که با گونه های مختلف درختان شاه بلوط و انواع شمشاد ها جلوه ی خاصی به خود گرفتند و علاوه بر این درختان راش و اقاقیا و ملچ هم در میان این جنگل ها دیده میشن.

گرسماسر

پس هر زمانی که از رطوبت شمال ایران خسته شدین و نیاز به یک فضای متفاوت و زیبا با آب و هوای مناسب حتی توی فصل تابستون داشتین، یکی از بهترین جاهایی که میتونین برین، گرسماسره.

گرسماسر روستا

مسیر دسترسی به گرسماسر

از جاده ی تنکابن – رامسر وارد جاده ی هریس میشین و حدود 1 ساعت و نیم به طرف کوه حرکت کنین که از نظر مسافتی حدود 55 کیلومتر راهه و در مسیر از جنگل فوق العاده زیبای دالخانی هم عبور میکنین.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ