دریاچه شورمست

0

دریاچه شورمست ، تنها دریاچه طبیعی شهرستان سواد کوه هست که وسعت اون 15000 متر مربع و عمق اون 5 متر هستش.این دریاچه در 5.5 کیلومتری شهرپل سفید واقع شده.‌
منظره این دریاچه با جنگل اطراف اون که از درختای کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده ، اون رو به یکی از زیباترین مکان های موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل کرده. در حال حاضر مسافران، طبیعت گردان و ماهیگیران زیادی از این دریاچه بهره‌برداری می‌کنن.

دریاچه شورمست پاییز

 

دریاچه شورمست تابستان
با توجه به موقعیت قرارگیری دریاچه شورمست که در واقع دروازه ورود به استان مازندران از محور سواکوه‌ هست و فاصله ی تقریبی 200 کیلومتری از تهران که مسافت نسبتا کوتاهی هستش مورد استقبال زیادی قرار گرفته. دریاچه شورمست در فاصله 5 کیلومتری از شهرک صنعتی شورمست پل سفید قرار داره و برای همین هم قرار گرفتن در شاهراه تهران شمال و وجود دو محور جاده آسفالته و راه آهن از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار هستش. با توجه به توسعه جاده‌ای چهاربانده شدن این محوراز تهران به سوادکوه و قائمشهر روز به روز بر میزان استقبال از این دریاچه اضافه کرده.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست زیستگاه جانورانی مثل مار آبی، قورباغه، ماهی ها، ملخ و بسیاری از جانوران دیگه هستش. طبیعت این منطقه بسیار بکر و زیباست و این منطقه از لحاظ آب و هوایی ترکیبی داره از هوای سرد و خشک فیروزکوه و از طرفی هم هوای معتدل قايمشهر رو داره و از نظر شرایط آب و هوایی متعادل هستش.

در اطراف این دریاچه تاسیسات استخراج زغال سنگ، پل ورسک، امامزاده عبدالحق زیر آب، برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو و کوه های صخره ای خروا و نروا و چشم اندازهای بسیار دیگه ای هم وجود داره.

دریاچه شورمست ماهیگیری

راستی یادتون باشه که شنا کردن توی دریاچه شورمست ممنوعه پس برای شنا نمی تونین به این دریاچه برین اما ماهیگیری آزاده و می تونین زمان زیادی رو کنار این دریاچه بگذرونین و از طبیعت فوق العادش لذت ببرین.

دریاچه شورمست

با بهسازی راه دسترسی، احداث امکانات تفریحی مانند قایق، پدالو، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده بهمراه سرویس بهداشتی، می‌توان به جذب توریست در شهرستان سوادکوه کمک بسیاری کرد و این منطقه رو به خاطر وجود همین دریاچه به یک مجتمع توریستی تبدیل کرد.

دریاچه شورمست سوادکوه

مسیر دسترسی

دریاچه شورمست شهرستان سوادکوه، در 5.5 کیلومتری غرب شهر پل سفید و در ارتفاعات مشرف به این شهر در مجاورت روستای شورمست واقع شده.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ