روستای آبگرم لاریجان

0

استان تهران با جمعیت بالغ بر 12.5 میلیون نفر، جمعیت زیادی از کشور را در خود جای داده و مسلما این تعداد از جمعیت علاوه بر نیاز های اولیه ی زندگی، به تفریح نیز نیاز دارند. با توجه به سردی هوا در این روزها، میخوایم سفری داشته باشیم به روستایی در استان مازندران. مقصد امروز ما روستای آبگرم لاریجان است.

روستای آبگرم لاریجان 1
در جای جای ایران ما، پدیده های مختلف زمین شناختی وجود دارد که بسیاری از آن ها، خواص سلامت بخش نیز دارند. یکی از این پدیده ها، وجود چشمه های آب معدنی است که با نام آبگرم شناخته می شوند و خواص درمانی بسیاری دارند. از جمله چشمه های آب معدنی با خواص سلامتی بخش، روستای آبگرم لاریجان است که در جاده هراز، 70 کیلومتری شهر تهران قرار دارد.

روستای آبگرم لاریجان
چشمه های آب معدنی روستای آبگرم لاریجان، با دمایی در حدود 62 درجه و وجود ترکیبات گوگردی فراوان، دارای اثرات درمانی برای بیماری های پوستی، درد های استخوان و مفاصل و رماتیسمی دارد. البته لازم به ذکر است به دلیل وجود ترکیبات گوگردی موجود در این چشمه های آبگرم، بوی خاصی از چشمه های آب معدنی به مشام می رسد و اگر شما از جمله افرادی هستید که نسبت به بو حساسید، پیشنهاد می کنیم به این روستا سفر نکنید.

روستای آبگرم لاریجان 3
برای استفاده از آبگرم لاریجان، می توانید صبح به روستای آبگرم لاریجان سفر کنید و از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر، از آبگرم استفاده نمایید و در کنار آن، یک اتاق یا سوئیت اجاره کنید و در آن به استراحت بپردازید.

روستای آبگرم لاریجان 4
همچنین می توانید بعدازظهر از تهران حرکت کنید و پس از طی 2 ساعت، به روستای آبگرم لاریجان برسید و اتاقی را اجاره کنید، سپس در صبح اول وقت از آبگرم استفاده کنید. همچنین شب را می توانید در روستا چرخی بزنید و قدری از هیاهوی شهر دور بمانید.

دسترسی به روستای آبگرم لاریجان

ابتدا جاده ی هراز که تهران را به شهر آمل وصل می کند را در پیش بگیرید و پس از طی 70 کیلومتر، به سمت جاده ی فرعی رینه می روید و و در انتهای این راه باریک، روستای آبگرم لاریجان قرار دارد.

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
روستای آبگرم لاریجان
5 Based on 1 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ