دهکده کندلوس

0

روستای کندلوس روستایی که اهالی آن بر این باورند که هرگز دزد نداشته.

کندلوس میدان اصلی
کندلوس روستایی هستش با 4000 سال قدمت و این رو بدونین یکی از زیباترین منطقه هاییه که خواهید دید. این روستا در استان مازندران و اگه دقیق تر بگم میشه توی منطقه ی کجور.

کندلوس حوض
در دهکده ی توریستی کندلوس شما شاهد دیدن آثاری از تمدن های مختلفی هستین که از زمان قبل از میلاد و تمدن ایران قبل و بعد اسلام خواهید بود.

کندلوس مازندران
خوشبختانه رسیدگی به این روستا یا دهکده به صورت مناسبی انجام شده و مزیت این روستا اینه که علاوه بر رسیدگی مناسب، همچنان بافت روستایی خودش رو حفظ کرده.

کندلوس موزه

در این روستا امکانات مناسبی برای بازدیدکنندگان و گردشگران فراهم آوردن، امکاناتی مثل پارکینگ مناسب، رستوران و فروشگاه مناسب که فروشگاه ها علاوه بر اینکه نیازهای عادی شما رو برطرف می کنن، همچنین میتونین صنایع دستی اهالی کندلوس رو در این فروشگاه ها خریداری کنین.

کندلوس کجور
مردم این روستا بسیار مهمان نوازند و از زمانی که ماشینتون رو پارک میکنین و با پارکبان برخورد دارین متوجه برخورد خوبشون خواهید شد.

کندلوس میدان
میشه گفت که این روستا به دو بخش چسبیده به هم تشکیل شده، بخش اول که باهاش روبه رو میشین یک فضای بزرگیه که در این بخش محل اصلی هستش که باهاش رو به رو میشین و گردشگران در اینجا زمان زیادی رو سپری میکنن چرا که در این بخش که به شکل زیبایی آماده و ساخته شده شما شاهد موزه ی گیاه شناسی، موزه مردم شناسی و فروشگاه و رستوران خواهید بود.

کندلوس مینا پلنگ
بخش دوم میشه خانه های روستایی که اهالی هنوز در این خانه ها زندگی میکنن اما کمتر از گذشته.
در کنار موزه ی کندلوس شما شاهد میهمانسرایی خواهید بود که دارای چند سوییت هستش و آماده ی پذیرایی از گردشگران.
همونطور که گفتیم مردم معتقدند در این روستا دزدی و جرم و جنایت وجود ندارد و حتی بسیار کم شنیده شده که زوج ها از یکدیگر طلاق بگیرن.

کندلوس روستا
یک نکته ی جالب دیگه اینه که زنان کندلوس در برخی از مواقع حتی از مردانشان هم بیشتر کار میکنن و در کل مردمان کندلوس انسان هایی قانع هستند.

کندلوس خانه مینا پلنگ
راستی در این روستا که برید حرف هایی میشنوین در مورد فردی به نام مینا پلنگ که اهالی در رابطه با این موضوع کاملا” جدی هستند و میگن مینا پلنگ واقعیت هستش و بحث مربوط میشه به پلنگی که عاشق دختری به نام مینا که از اهالی روستا بوده شده و زمانی که به بازدید از خانه های روستا میشین میتونین خانه ی مینا پلنگ رو هم ببینین البته فقط بیرون خانه قابل بازدید هستش.

کندلوس تابلو

مسیر دسترسی به کندلوس

برای رفتن به کندلوس باید جاده ی کرج-چالوس رو تا فاصله ی 25 کیلومتر مونده به شهر چالوس برید و بعد وارد دوراهی کجور بشین و بعد از 18 کیلومتر از جاده ی کجور خارج شده و به سمت کندلوس میرید و بعد از 15 کیلومتر به روستای زیبای کندلوس خواهید رسید. کل مسیر تابلو داره به سمت دهکده ی کندلوس پ نگران گم کردن راه نباشین.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ