ورزنه و کویر خارا در نزدیکی آن

0

ورزنه در استان اصفهان قرار داره و کویر اون رو به اسم کویر خارا هم میشناسن. با ما باشید تا با این منطقه و کویرش بیشتر آشنا بشیم.

ورزنه کویر خارا

ورزنه از هزاران سال قبل (چیزی حدود 8000 سال قبل) زیستگاهی بوده برای انسان های گذشته. برای همین جالبه بدونین گویش مردم محلی و روستاهای اطراف تلفیقی هست از فارسی و زبان پهلوی ساسانی.

ورزنه گاوخونی

در اینجا شما شاهد جاذبه های زیست محیطی و جاذبه های طبیعی و همچنین جاذبه های گردشگری متفاوت هستین که توام شده با فرهنگ مردم محلی این منطقه.

ورزنه

یکی از این تفاوت های فرهنگی مردم این منطقه، نوع پوشش زنان است و جالبه بدونین دختران ورزنه به جای استفاده از چادر سیاه از چادر سفید استفاده می کنن و این رسمی است که از زمان های گذشته رعایت می شده.

ورزنه بوتیمار

با رفتن به اینجا شما می تونین از بناهای تاریخی هم بازدید کنین.

ورزنه تاریخی

بناهایی مانند قلعه قورتان که آخرین بازمانده ای هست از قلعه هایی که در روستاها قرار دارد و علاوه بر این می تونین از پل صفوی که آخرین پل تاریخی هست که روی رودخانه ی زاینده رود احداث شده و همچنین میتونین کبوتر خانه، کارگاه سفره بافی، گاوچاه، آب بند شاخ کنار، خانه بوتیمار و مسجد جامع رو ببینین.

ورزنه اصفهان

کویر خارا در کنار تالاب گاوخونی و ورزنه قرار داره کویری هست بسیار زیبا که از ریگ زار و رمل ها و تپه های ماسه ای تشکیل شده. به دلیل نزدیکی این کویر به شهر ورزنه، اون رو به اسم کویر ورزنه هم میشناسن و بحث مهم اینه که برای رفتن به این کویر حتما” از راهنمای محلی یا افراد آشنا استفاده کنین و یادتون باشه بدون ماشین آفرود یا 2 دیفرانسیل به این کویر نرید.

ورزنه نقشه

مسیر دسترسی به ورزنه

از شهر تاریخی اصفهان تا ورزنه حدود 170 کیلومتر مسافت هستش و با توجه به جاده و مسیرش حدود 2 ساعت و نیم در راه خواهید بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ