آبشار نیاسر از معروف ترین جاذبه های استان اصفهان

0

همونطور که با شهر تاریخی کاشان و آداب و رسومشون تا حدودی آشنایی دارین، اسم شهر زیبای نیاسر هم به گوشتون خورده. آبشار نیاسر هم از جمله جاهاییه که بازدید از این جاذبه ارزشمنده.

آبشار نیاسر

نیاسر به دلیل وجود این آبشار زیبا، مردمان زیادی که برای بازدید از قمصر در زمان گلابگیری (از اوایل اردیبهشت ماه تا هفته ی اول خرداد ماه) سفر می کنن، به نیاسر میان تا علاوه بر گلابگیری، از این آبشار زیبا هم دیدن کنند. البته آبشار نیاسر مهم ترین و شناخته شده ترین جاذبه برای گردشگران به این شهر هستش و یکی از مزیت های بازدید همزمان از گلابگیری و آبشار نیاسر، مناسب بودن و تلاقی زمان مناسب بازدید هستش، چرا که به دلیل شرایط آب و هوایی بهترین زمان بازدید از این آبشار هم فصل بهار و اردیبهشت هستش.

آبشار نیاسر چشمه تالار

حتی افراد بسیاری که در صی سال برای بازدید به کاشان میان، به بهونه ی این آبشار یک سری هم به نیاسر میزنند و از این شهر و آبشار هم دیدن می کنند چرا که فاصله ی کاشان تا نیاسر از نظر زمانی حدود 35 دقیقه هستش. آب خنکی که از این آبشار به پایین میریزه و از عوامل تاثیرگذار بر آب و هوای نیاسر هستش. پس میشه گفت این آبشار از جمله جاذبه های بسیار استان اصفهان به حساب میاد. ارتفاع آبشار نیاسر حدود 25 متر هستش.

آبشار نیاسر در شهر نیاسر

کمترین میزان جریان آب در این آبشار اواخر تابستان تا اواخر پاییز هستش و بیشترین میزان آب هم در فصل زمستان. سرچشمه ی این آبشار چشمه ای به نام چشمه اسکندریه یا چشمه تالار هستش که حدود 70% آب این چشمه به آبشار نیاسر و بعدش هم به دشت های نیاسر و 30% باقی هم به محله ی نو میریزه.

آبشار نیاسر

این منطقه از نظر گردشگری بسیار حائز اهمیت هستش چرا که در همین محله و در نزدیکی همین آبشار شما می تونین از غار نیاسر و همینطور آتشکده رئیس دیدن کنید.پس اگر به کاشان رفتین حتما” یک روز زمان برای بازدید از نیاسر و این جاذبه ها وقت بزارین.

مسیر دسترسی به آبشار نیاسر

این آبشار داخل شهر نیاسر و در محله سرکمر قدیم و بهشتی جدید قرار داره. این آبشار حدود 30 کیلومتر از کاشان فاصله داره.

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
آبشار نیاسر
5 Based on 5 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ