چشمه گل رامیان یا دریاچه گل رامیان از زیبایی های رامیان گلستان

1

چشمه گل رامیان یا دریاچه گل رامیان از جذاب ترین جاذبه های شمال ایران و استان گلستانه و جایی بکر و بسیار دیدنیه، پس این مطلب رو تا انتها دنبال کنین تا با این جاذبه ی دیدنی کشورمون بیش تر آشنا بشین.

چشمه گل رامیان طبیعت بکر

چشمه گل رامیان همونطور که قبل تر گفتیم از جاذبه های استان گلستانه و در حوالی شهر رامیان و برای اینه که پسوند رامیان رو به دوش میکشه.

چشمه گل رامیان زمستان

دلیل اصلی انتخاب چشمه گل رامیان این بوده که در گذشته بیشتر اهالی منطقه و مردم محلی افراد ترک زبان بودن و گل در زبان ترکی به معنای گودی یا عمیق که محل جمع شدن آب هستش و برای این چشمه گل رامیان رو نامی مناسب برای این چشمه یا دریاچه ی کوچک دونستن. تلفظ درست این کلمه گوءل هستش.

چشمه گل رامیان

این چشمه از نظر مساحت چیزی حدود 90 متر صول داره و عرض این چشمه یا دریاچه چیزی حدود 80 متره. از لحاظ عمق هم در بعضی جاهاش معتقدند که به 80 متر هم میرسه اما عموما” عمقش حدود 34 تا 44 متره. ارتفاع این چشمه از سطح دریا هم 320 متر هستش.

چشمه گل رامیان گلستان

این چشمه محلی مقدسه برای نیایش آب برای افراد محلی بوده و هنوز هم افراد محلی بهش اعتقاد دارن.

چشمه گل رامیان گرگان

اطراف این چشمه منطقه ی بسیار سرسبز و زیباییه و بیشتر درختان این منطقه درختان پهن برگ و بلوط هستند و همینطور چشمه گل رامیان زیستگاهی مناسب موجوداتی از قبیل ماهی سفید و سیاه ماهی هستش که تغذیه ی عمده ی این ماهیان حشرات آبزی و نرم تنان هستن.

چشمه گل رامیان شهر رامیان

آب تامین شده ی این چشمه ازکف زمین میجوشه و به دلیل جلبک ها و عمق زیاد این چشمه، رنگ بسیار زیبای سبز تیره ای به خودش گرفته.

مسیر دسترسی به چشمه گل رامیان

این چشمه حدود 6 کیلومتر از شهر رامیان قرار داره. خود شهر رامیان هم 85 کیلومتر از شهر گرگان فاصله داره. از تهران هم چیزی حدود 513 کیلومتر فاصله داره.

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
چشمه گل رامیان
5 Based on 5 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

۱ دیدگاه

ارسال یک پاسخ