سفر به روستای زیارت گرگان

0

اگر قصد سفر به شمال ایران عزیز را دارید ، ما پیشنهاد میکنیم به استان گلستان ، شهرستان گرگان بروید . گرگان دارای جاذبه های گردشگری زیادیه که دیدن از آن ها خارج از لطف نیست . ما امروز قصد سفر به روستای زیارت گرگان رو داریم. با ما همراه باشید .

%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

روستای زیارت یکی از روستاهای شهرستان گرگان استان گلستانه که در 7 کیلومتری ناهارخوران گرگان قرار داره و توسط یک جاده جنگلی زیبا به ناهارخوران میرسه . به دلیل قرار گرفتن امامزاده عبدالله در این روستا ، این روستا زبه این اسم نامیده میشه و یکی از ییلاق های شمال کشور محسوب میشه .

زیارت 2

این روستای از شمال به ناهار خوران و بند سر و خمام شهر ، از جنوب به آبشار و ارتفاعات پوشیده از جنگل ، از شرق به ارتفاعات خال دره و از غرب به ارتفاعات ادیم و مازوکش و کمرسر میرسه و به جهت حیاط های تو در تو و رنگ دیوار خانه ها ، جزء 20 روستای برتر گردشگری ایران محسوب میشه .

اگر قصد سفر به روستای زیارت رو دارین طوری برنامه ریزی کنین که جاهای دیدنی این روستا رو از دست ندین .

زیارت 3

  1. آبشار زیارت

آبشار زیارت در 5 کیلومتری جنوب روستای زیارت و 19 کیلومتری جنوب گرگان قرار داره در مسیر یکی از شاخه های فرعی رودخونه خاصه رود زیارت قرار داره . آب این شاخه رودخونه از طریق دو آبشار که در مجاورت هم قرار گرفتن از ارتفاع 15 متری به حوضچه پایین آبشار میریزند .

زیارت 4

وقتی به محوطه آبشار میرسین ، قطرات آب به صورت ذرات پودری در هوا معلق هستند که به دلیل رطوبت بالای منطقه ، روی تخته سنگ ها پوشیده از خزه است .

  1. چشمه آبگرم زیارت

چشمه آبگرم زیارت در ضلع شرقی رودخونه خاصه رود قرار داره که در حال حاضر دارای 4 خروجی یا مظهر هست که حدود 10–20 متر از هم فاصله دارن .

اولین مظهر زیر تخته سنگی است که روی اون تاریخ 1035 هجری قمری رو نشون میده .

مظهر دوم در فاصله 20 متری مظهر اول قرار داره و و دو مظهر دیگه هم در فاصله 10–15 متری دو مظهر اول قرار دارن .

زیارت 5

آب چشمه صاف و زلال و فاقد بو و طعم تند و دارای گرمای ملایم و مطبوعه .

این چشمه آبگرم تنها آبگرم استان گلستانه که در صورت مشخص شدن نوع ترکیبات آب اون ، گردشگران زیادی رو به این منطقه میتونه جذب کنه .

  1. امامزاده عبدالله زیارت

زیارت 6

امامزاده عبدالله ملقب به کاظم ، از سادات موسوی گرگان و از نوادگان قاسم اشجع فرزند ابراهیم عسگریه که با ده واسطه به امام موسی کاظم(ع) میرسه .

مسیر دسترسی به روستای زیارت گرگان

وقتی شما وارد شهر گرگان شدین ، ابتدا به طرف جاده ناهارخوران میرین . در انتهای جاده ناهارخوران ، میدانی هست که دو مسیر برای ادامه داره . یکی برگشت به جاده ناهارخوران و شهر گرگان و دومی مسیر روستای زیارت . وقتی شما مسیر روستا رو انتخاب می کنین ، با جاده ای جنگلی و پر پیچ و خم رو به رو میشین . البته وجود کافه ها و رستواران ها در این جاده جنگلی باعث میشه راه 7 کیلومتری کوتاه تر به نطر برسه .

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
روستای زیارت گرگان
5 Based on 4 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ