آبشار نوژیان از جمله آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی

0

امروز می خوایم راجعبه چهل و ششمین اثر ملی ثبت شده در ایران براتون بگیم که اسمش هست آبشار نوژیان. آبشاری بلند و زیبا و دیدنی در استان سرسبز لرستانی که جای جای این استان رو جاذبه های طبیعی بسیاری فراگرفتند و این آبشار یکی از مهم ترین این آثار هستش. اثری که به دلیل شرایطی که بهش اشاره خواهیم کرد، گردشگران از دسته های مختلف رو به سمت خودش می کشونه.

آبشار نوژیان

آبشار نوژیان در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۸۷ به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی و ملی کشورمون در فهرست سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته.

آبشار نوژیان خرم آباد

همونطور که گفتیم این آبشار در کل آبشار مرتفعی به حساب میاد و ارتفاعی معادل ۹۵ متر داره و قسمت بالایی آبشار که اصطلاحا” بهش میگن تاج آبشار هم عرضی معادل ۵ متر داره.

آبشار نوژیان

علت نامگذاری این آبشار هم به دلیل وجود داشتن این آبشار در منطقه و جنگل های نوژیان هستش.

آبشار نوژیان

این آبشار و این منطقه گردشگاهی برای علاقمندان به گردشگری تفریحی، طبیعتگردان و اهالی اکوتوریسم و همینطور گردشگری سلامت هستش.

آبشار نوژیان لرستان

این آبشار در شمال کوه تافت قرار داره و در دل جنگل های نوژیان و در این منطقه و جنگل نوژیان گیاهانی که خاصیت دارویی دارن به صورت خود رو وجود دارند و گردشگران زیادی رو برای استفاده از این گیاهان به این منطقه می کشونه.

مسیر دسترسی به آبشار نوژیان

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این آبشار در قسمت جنوب شرقی شهر زیبای خرم آباد قرار گرفته و از نظر مسافتی چیزی حدود 41کیلومتر با این آبشار فاصله داره. این آبشار در دل جنگل قرار داره و از ایستگاه راه آهن کشور تا آبشار حدود ۲ ساعت پیاده روی در دل جنگل نوژیان خواهید داشت. پس می تونین اگه با قضار به این آبشار میرید، در ایستگاه کشور پیاده بشین و 2 ساعت هم پیاده روی کنین تا به آبشار برسین. همینطور اگه از سمت خرم آباد به این آبشار بیاین از جاده ی آبشار وارک باید بیاین و در این صورت مسافت کمتری برای پیاده روی پیش رو خواهید داشت.

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
آبشار نوژیان
5 Based on 2 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

ارسال یک پاسخ