روستای بزم

0

توی شهرستان بوانات فارس روستایی به نام روستای بزم که نه جاذبه خاصی داره و نه خیلی سرسبزه قرار داره که با هوش یکی از جوانان این روستا به اسم عباس برزگر باعث شده که به عنوان شگفت انگیز ترین تجربه گردشگری ایران توی کتاب راهنمای گردشگری یونسکو قرار بگیره.

روستای بزم 1

داستان روستای بزم به این حالته که 2 گردشگر آلمانی توی یک شب بارونی مهمون خونه برزگر میشن و او ازشون با دمپختک و ترشی لیته پذیرایی میکنه. مهمون های برزگر 2 روز رو به سبک روستاییان ایرانی همراه با پذیرایی صمیمانه او زندگی میکنن. موقع برگشت مهمونای او 200 هزار تومان بهش هدیه میدن که این باعث میشه عباس به این فکر بیفته که میشه از گردشگران توی یک روستای باصفا پذیرایی کرد.

روستای بزم 2

همچنین توریست های آلمانی عباس با رسانه ای کردن نوع مهمون داری او و با صفا بودن روستای بزم باعث به راه افتادن توریت ها به این روستا میشن و برزگر با تعداد زیادی از اونا روبه رو میشه.

روستای بزم 3

هوشمندی او برای بهره برداری از این اتفاق، بسرعت برزگر رو شهره عام و خاص می کنه و شبکه های تلویزیونی از سراسر جهان، کارآفرین روستایی ایران رو روی آنتن خود می برن. برزگر حالا علاوه بر دهکده توریستی اش در تدارک برپایی یک تور عشایری با ١٥ هزار سیاه چادره.

این هوشمندی عباس باعث شده که از اون زمان تا حالا بیش از 18 هزار گردشگر خارجی به روستای بزم اومدن.

روستای بزم 4

مسیر دسترسی به روستای بزم

روستای بزم در 190 کیلومتری شهر شیراز و 17 کیلومتری شهر سوریان مرکز شهرستان بوانات قرار داره.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ