دره هفت حوض مشهد

0

شاید با شنیدن هفت حوض ، یاد منطقه ای در شرق تهران بیوفتین . اما این هفت حوض ، هفت حوض طبیعی هستند که در اثر وقایع طبیعی به وجود اومدن و آرامشی خاص رو به آدم می دن . حالا که تا شهر مشهد اومدیم ، حیفه دیدن دره هفت حوض رو از دست بدیم .

دره هفت حوض مشهد

همواره در کشور ما بنا های مذهبی زیادی یافت میشه که علت اون ، پذیرش دین از سوی مردم در زمان های مختلف بوده . از لحاظ دینی ، زمان هایی هست که برای زیارت توصیه شده که یکی از اون ها ، ایام زیارتی امام رضا (ع) هست که در این ایام ، گردشگران زیادی به استان خراسان رضوی و شهر مشهد میان .

حرم امام رضا

اما بعد از زیارت ، گاهی فرصت زیادی باقی میمونه که به جای گذروندن در مراکز خرید و پاساژ ها ، اگر جاهای دیدنی شهری که میریم رو بشناسیم ، میتونیم جاهای جدید رو هم در این فرصت ببینیم .

اگر شما هم برای زیارت قصد سفر به مشهد رو دارین ، پیشنهاد می کنیم که یک سری هم به دره هفت حوض بزنین .

دره هفت حوض استان خراسان

دره هفت حوض ، هفت حوضچه ی طبیعی هستند که در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق (در بلندی های رو به جنوب بینالود) قرار گرفته . در واقع میشه گفت این هفت حوضچه در اثر باران های اسیدی و فرسایش سنگ به وجود اومدن . این هفت حوضچه هم در امتداد هم ، در قسمتی که سنگ ها صاف و صیقلی هستند ، ایجاد شدند .

دره هفت حوض

اندازه ی بعضی از این حوض ها در حد یک استخر کوچک هست و بعضی دیگر بزرکتر یا کوچکتر . آب این هفت حوض ، از حوض اول به دوم ، از دوم به سوم و همین طور به حوض آخر میرسه . بعد از اتمام این هفت حوض هم تک حوض های بزرگ قرار دارند .

پارک طبیعی دره هفت حوض

به طور کلی سکوت و آرامش این منطقه و کم تردد و کم بازدید بودن اون باعث شده تا آرامش خاصی داشته باشه . در هفت حوض فقط صدای آب شنیده میشه که بسیار آرامش بخشه.

پارک دره هفت حوض مشهد

مسیر دسترسی به دره هفت حوض

ابتدا از شهر مشهد به سمت جنوب شرقی و کوه های خلج میاین . برای رسیدن به این منطقه ، پس از رسیدن به دره هفت حوض ، باید ماشین رو پارک کنین و 2 کیلومتر از مسیر رو پیاده روی کنید تا به هفت حوض برسین . از شهر مشهد حدودا 30 دقیقه در راه هستین تا به دره هفت حوض برسین .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ