آبشار آسیاب خرابه

1

یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های استان آذربایجان شرقی مربوط میشه به دره ای زیبا در نزدیکی مرز ایران و آذربایجان که آبشار آسیاب خرابه هم در همین دره قرار داره.

آبشار آسیاب خرابه جلفا

دلیل انتخاب این اسم عجیب برای آبشار آسیاب خرابه این بوده که در گذشته آسیاب آبی ای در اینجا وجود داشته و مورد استفاده ی مردمان محلی قرار می گرفته، اما این آسیاب آبی امروزه دیگر قابل استفاده نیست و حتی قسمت های زیادیش هم از بین رفته و به شکل نیمه تخریب هستش. این آسیاب چون در زندگی روزمره مردم کارایی زیادی داشته دلیل شهرت این منطقه بوده و حالا که یک آسیاب خراب و از کار افتاده هستش هم از اسمش برای این آبشار زیبا استفاده کردند. اسم دیگه ی این آبشار خراب دییرمان هستش و اگه این اسم رو شنیدین بدونین منظور همین آبشار آسیاب خرابه هستش.

آبشار آسیاب خرابه

این آبشار ارتفاعی معادل 10 متر داره و در قسمت پایینی شاهد مساحت 200 متری (متر مربع) خواهید بود. سرچشمه ی آبشار آسیاب خرابه، چشمه های متعدد که در کوه کیامکی هستند. در دیواره های این دره ای که آبشار اینجا قرار داره خزه ها و سرسبزی بسیار دیده میشه که به دلیل جوی های متعدد در این کوه و دره هستش که منظره ی فوق العاده زیبایی رو ایجاد کرده.

آبشار آسیاب خرابه آذربایجان شرقی

همونطور که گفته شد این آبشار کاملا” نزدیک به مرز ایران و آذربایجان هستش و از آبشار تا مرز هم حدود 4/2 کیلومتر فاصله هستش. اما باز هم به دلیل نزدیکی شهر جلفا که نزدیک ترین شهر اصلی به این آبشار هستش، به این آبشار پسوند جلفا هم اضافه میشه.

آبشار آسیاب خرابه جلفا

برای رفتن به این آبشار مسیر کاملا” مناسب هستش و پارکینگی هم برای پارک خودرو ها تعبیه شده.

مسیر دسترسی به آبشار آسیاب خرابه

فاصله ی این آبشار از تبریز 160 کیلومتر هستش و حدود 2 ساعت و 30 دقیقه از نظر زمانی راه خواهید داشت. از شهر جلفا هم مسیری حدود 37 کیلومتر خواهید داشت.

اگر این مطلب رو دوست داشتین با ستاره های روبه رو بهش امتیاز بدین !!!
آبشار آسیاب خرابه
2.5 Based on 12 Review(s)
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

من یک گردشگر ایرانی هستم و عاشق هیجان !!!

۱ دیدگاه

ارسال یک پاسخ